HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA

Jonizacja powietrza to metoda wykorzystywana do skutecznej walki z wirusami krążącymi w zamkniętych pomieszczeniach. Uwolnione atomy ujemne mają zadanie wyłapać i neutralizować atomy dodatnie, do których przyklejone są cząsteczki alergenów oraz bakterii.

Jonizację powietrza stosuje się w walce z chorobami takimi jak: astma, zapalenie zatok, czy alergia na roztocza. W ostatnim czasie została opatentowana nowoczesna technologia jonizacji powietrza NPBI, która wykorzystuje dwubiegunową jonizację do walki z wirusem SARS-CoV-2. Na rynku dostępne są urządzenia wielofunkcyjne, które jonizują powietrze i jednocześnie pełnią funkcję nawilżacza.

Badania pokazują, że jonizacja jest skuteczniejsza od tradycyjnych form oczyszczania powietrza, ponieważ nie rozpyla szkodliwych substancji, takich jak tlenek ozonu.

JONIZACJA POWIETRZA

Podczas czyszczenia powietrza, technologia NPBI atakuje i zabija wirusy, zarodniki pleśni i bakterie. Jony odbierają cząsteczki wodoru patogenom, uśmiercająć je  i pozostawiając czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu.

Bakteriobójcze i wirusobójcze właściwości technologii są potwierdzone przez niezależne laboratoria. Raporty w j. angielskim można ściągnąć tutaj.

 

 

 

Podczas procesu czyszczenia za pomocą technologii GPS, związki generujące zapachy chemiczne, zwierzęce, kuchenne i inne  rozkładają się na podstawowe, nieszkodliwe związki, pozostawiając świeże, pachnące powietrze w pomieszczeniu, wolne od zapachowych lotnych związków organicznych (VOC).

 

 

 

Technologia GPS NPBI redukuje cząsteczki unoszące się w powietrzu (tj. kurz, sierść zwierząt domowych, pyłki) poprzez aglomerację. Jony przyczepiają się do cząstek w powietrzu. Cząstki są następnie przyciągane do siebie, skutecznie zwiększając ich masę i wielkość. System filtracji powietrza z łatwością wychwytuje większe cząsteczki, zwiększając skuteczność wychwytywania systemu wentylacyjnego.

 

 

 

Przyjazny dla środowiska proces czyszczenia GPS umożliwia budynkom komercyjnym znaczne zmniejszenie ilości powietrza zewnętrznego wymaganego do działania. Oznacza to bezpieczniejsze i bardziej komfortowe środowisko, które wymaga do 30% mniej energii do prawidłowego wentylowania.

Filtr jonizacyjny

Filtry jonizacyjne powstały z myślą o wykorzystaniu istniejących już na rynku oczyszczaczy powietrza. Znajdują się w grupie filtrów elektrostatycznych, dzięki którym powietrze zostaje uwolnione w 99% od zanieczyszczeń. Jedno urządzenie w domu, które spełnia wiele funkcji, chętnie przyjęło się wśród kupujących. Mechanizm polega na kilkukrotnym filtrowaniu powietrza. Większości dostępnych filtrów jonizacyjnych nie trzeba wymieniać, jednak wymagają one regularnego czyszczenia. Wśród popularnych rodzajów znajduje się plazmowy filtr powietrza, który skutecznie usuwa przykre zapachy z pomieszczenia i wytwarza naturalnie zdrowy klimat.